טיפול פרטני

טיפול פרטני

"הכאב הוא בלתי נמנע, הסבל נתון לבחירתך" (הרוקי מורקמי, 2010).

עברת משבר?, אתה מרגיש תקוע?, אתה לא מצליח לבחור כיוון בחיים? אתה מרבה לריב ולזעום על הסביבה? יש לך רצון להכיר ולהבין את עצמך לעומק? יש לך קשיים ביצירת זוגיות?, חסרים לך מיומנויות חברתיות? אתה מעוניין להרגיש טוב יותר? מסופק יותר? אתה מתקשה לבד? יש לך רצון לנסות לשנות את המצב? .

אם עולות אצלך שאלות ותחושות דומות, טיפול פרטני מעניק הזדמנות להתפתחות אישית.

כולנו שואפים לחיים מאושרים, מלאי סיפוק ותחושה של מימוש עצמי. לעיתים אנו מרגישים שהיעד הנכסף הולך ומתרחק או שאבד בדרך ואנו לא מוצאים את הדרך חזרה. מגיע לנו להיות מובנים לחוש אהובים ורצויים ולהיות מאושרים ומסופקים.

תחושות של: תסכול, תקיעות, בדידות, עצב, בעיה בדימוי העצמי, קשיי הסתגלות, קשיי תפקוד, חרדה, דיכאון ומשבר הן חלק מתחושות וחוויות שכולנו עוברים, אך כשהן תופסות חלק ניכר מחיינו הן מכבידות עלינו. לפעמים אנו לא מצליחים להתמודד עם קשיים אלו לבד והתמיכה מהסובבים אותנו לא מספיקה.

במהלך הטיפול הפרטני נכיר יחד את הכוחות הטמונים בך, נזהה את דפוסי ההתמודדות היעילים והפחות יעילים, ואת המחשבות והאמונות המעכבות אותך. לאחר תהליך של מודעות והבנה נבחן דרכי שינוי – מתוך בחירה וממקום של כוח וביטחון. הטיפול יתקיים באווירה המבוססת על אנושיות, חמימות, עבודה בגובה העיניים, מתן תקווה ובניית אמון ובטחון.

הטיפול הפרטני מותאם למטופל על-פי קשייו, כוחותיו וצרכיו ובהתאם לכך, יכול להמשך מספר פגישות או להיות ממושך יותר.

באילו קשיים ומצבים כדאי לפנות לטיפול פרטני?

מצוקות אישיות: קשיים בצמיחה אישית, מצבי חוסר אונים, קושי במציאת כיוון בחיים,  קושי בקבלת החלטות, בעיות בדימוי עצמי ,חרדות, דיכאון, מצבי לחץ, התנהגות אובססיבית, חוסר סיפוק, קשיי מימוש עצמי , קשיים בויסות ונטייה להתקפי כעס וזעם.

דילמות אישיות סביב: שינוי בבחירת מקצוע וקריירה, דילמות לגבי זהות מינית, גיל המעבר ועוד.

מצבי משבר: פיטורין, פשיטת רגל, גירושין, בגידה, בעיות בריאות, מוות במשפחה וטראומה.

קשיים ביחסים הבין אישיים: קושי ביצירת קשרים חברתיים, בעיות בתקשורת וקשיים ביצירת קשר עם בן זוג.